PSYCHOLOGIA

WPŁYW JOGI NA UPRAWIANIE SEKSU

Co jakiś czas słyszymy na nowo o dobroczynnym wpływie jogi na nasze zdrowie, o modzie na uprawianie jogi od gospodyń domowych po korpoludzi, a czasami również o tym, że joga jest dziełem szatana. Joga może wpływać na wiele aspektów w naszym życiu, ale dzisiaj skupimy się na tym jak może ona zmienić nasze życie seksualne

Joga i seks idą w parze, już w 1965 roku (rewolucja „dzieci kwiatów” – wiadomo….) pisał o tym B.K.S. Iyengar w swojej książce pod tytułem „Light on Yoga”. Od tego czasu zarówno o jodze, jak i o seksie, dowiedzieliśmy się o wiele więcej, dzięki czemu możemy krótko podsumować wszystkie korzyści. 

  1. Libido w górę

Z badań wynika, że regularne uprawianie jogi obniża poziom hormonu stresu. W efekcie wzrasta nasz apetyt na seks. Dodatkowo, większość asan, czyli pozycji w jodze reguluje produkcję hormonów, które wpływają na poziom libido. 

  1. Dotyk to podstawa

Ćwiczenia oddechowe poprawiają przepływ krwi do narządów płciowych, co sprawia, że stajemy się wrażliwsi na dotyk, który, jak wiadomo, jest jednym z najbardziej aktywnych zmysłów w sypialni… 

  1. Mocniejsze orgazmy

Niektóre pozycje jogi działają podobnie jak ćwiczenia Kegla, mianowicie wzmacniają mięśnie dna miednicy, co pomaga w osiągnięciu dłuższych i intensywniejszych orgazmów.  

  1. Lepsza kondycja

Systematyczne uprawianie ćwiczeń jogi podnosi sprawność fizyczną. Dobra kondycja sprawia, że mamy ochotę na testowanie nowych pozycji seksualnych i ogólnie czujemy się pewniej w łóżkowych igraszkach. 

  1. Samoakceptacja to samozadowolenie 

Ćwiczenie jogi ma prowadzić do zwiększenia naszej samoświadomości, a jednocześnie do pobudzenia punktów energetycznych w ciele. A tylko ten, kto czuje się dobrze we własnej skórze, może czerpać z seksu prawdziwą radość. 

Według filozofii Dalekiego Wschodu, za naszą seksualność odpowiadają punkty energetyczne zwane czakrami. Swobodnie przepływająca przez czakry prana (energia życiowa) sprawia, że budzi się w nas pożądanie, które przyćmiewa zahamowania i otwiera nas na śmielsze doznania. 

  1. Zjednoczenie dusz i ciał

Wykonywanie różnych pozycji jogi w parach sprawie, że skupiacie się na oddychaniu i poruszaniu w jednym rytmie, a tym samym osiągacie jedność i harmonię z partnerem. Takie samo zjednoczenie można osiągnąć też w łóżku.  

0 Komentarze
Tagi: , ,
Dbamy o Twoją prywatność. Pamiętaj, że pisząc komentarz pozostawiasz swoje dane osobowe. Szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych, które przekazujesz podczas pozostawiania komentarza, znajdziesz w polityce prywatności.

Zostaw komentarz

Twój adres mailowy nie zostanie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką.*