PSYCHOLOGIA

SEKS W SERIALACH – CZY MOŻE NAS ZASZOKOWAĆ?

Śledząc wątki serialowych postaci nieodmiennie nachodzi nas refleksja – jak to łatwo pójść z kimś do łóżka nie myśląc o konsekwencjach. W serialach zwykle konsekwencje pojawiają się po 9 miesiącach, ale to już głównie dlatego, że wyśmienicie komplikują fabułę. Zaskakuje jednak, że w kraju gdzie większość ludzi uważa się za wierzących i praktykujących katolików istnieje takie przyzwolenie na seks pozamałżeński czy przedmałżeński. 

Polska Kaśka i argentyńska Luz Maria 

Wcale nie mówimy jednak tylko o Polsce, spróbujcie obejrzeć kilka argentyńskich czy brazylijskich produkcji, a to przecież kraje równie religijne co nasz. Do tego często są to seriale emitowane w porze popołudniowej w ogólnodostępnych kanałach telewizyjnych.  

Jeżeli ktoś chce sprawdzić jak wyglądają takie sceny w praktyce to polecamy szczególnie seriale M jak miłość, Pierwsza miłość, Na dobre i na złe lub najnowszą produkcję Korona królów. Do tego kilka zagranicznych hitów, które mogą pochwalić się o wiele odważniejszymi ujęciami: Jesteś moim życiem, Ojciec Coraje, Nochas y Dias. Oczywiście chcąc zaspokoić własną ciekawość nie trzeba od razu oglądać wszystkich 500 odcinków, z pomocą jak zwykle przychodzi nam Internet, a zwłaszcza Youtube.  

Dozwolone od lat 18 

Oczywiście można wymienić też amerykańskie produkcje od Seksu w wielkim mieście po Californication, ale nie mogę oprzeć się wrażeniu, że tutaj są to zawsze seriale emitowane w późnych porach i wyraźnie oznaczone jako nieodpowiednie dla pewnej kategorii wiekowej. W przeciwieństwie do polskiej Rodzinki.pl, gdzie główni bohaterowie uprawiają seks na stole w jadalni, a przynajmniej próbują, bo zostają przyłapani przez własne dzieci.  

Najwidoczniej jednak większości ludzi to nie szokuje, a seriale, które można oglądać w telewizji gromadzą przed odbiornikami miliony widzów. Jakby nie patrzeć takie zwroty akcji, zawirowania i miłosne uniesienia dodają serialowi pożądanej pikanterii. 

1 Komentarze
Tagi:

1 Komentarze

  1. Ola
    2 kwietnia 2018 at 10:18 pm

    Sex nakręca oglądalność! Myślę, że możn go również pokazać w sposób estetyczny- przykładem jest chociażby serial Suits, gdzie jest dużo scen łóżkowych, które nie wzbudzają niesmaku

Dbamy o Twoją prywatność. Pamiętaj, że pisząc komentarz pozostawiasz swoje dane osobowe. Szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych, które przekazujesz podczas pozostawiania komentarza, znajdziesz w polityce prywatności.

Zostaw komentarz

Twój adres mailowy nie zostanie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką.*