PSYCHOLOGIA

KTO KUPUJE GADŻETY EROTYCZNE?

Chyba wszyscy już zapomnieliśmy, że były czasy kiedy posiadania w sypialni gadżetów erotycznych czyniło z kogoś zboczeńca czy dewianta. Wizyta w sexshopie była aktem zakazanym społecznie i mogła odbywać się po zmroku, aby nikt nas nie zauważył. Oczywiście, jeżeli w ogóle mieliśmy w pobliżu jakiś sexshop. Jeżeli tak, to cechował się on z pewnością ciemnym wnętrzem, czerwonym logo, uboczną lokalizacją i rozpowiadanymi szeptem po osiedlu opowieściami jak to są tam specjalne kabiny, gdzie można sprawiać sobie przyjemność do oglądanego filmu dla dorosłych 

Sexshop znakiem rewolucji 

Potem nadszedł internet, kolejne fazy rewolucji seksualnej, fala antykoncepcji i wzorowanych na amerykańskiej tradycji wieczorów panieńskich, gdzie wibrator jest jednym z podstawowych prezentów.  A może to właśnie zasługa amerykańskich filmów i seriali, na czele z „Seksem w wielkim mieście”? Dzisiaj nikogo już nie dziwi, że zarówno kobieta, jak i mężczyzna, jak i para mieszana czy jednopłciowa, może mieć w sypialni szufladę lub pudełko z przeznaczeniem wyłącznie na prywatne zabawki. A w każdym mieście znajdziemy co najmniej jeden stacjonarny sexshop, do którego wcale nie jest wstyd wchodzić.  

Każdy ma jakiś gadżet (albo chciałby mieć) 

Odpowiadając na tytułowe pytanie: kto kupuje gadżety erotyczne? Wszyscy. Oczywiście nie znaczy to, że każda jedna osoba ma w domu takie gadżety, ale mówiąc wszyscy mamy na myśli raczej przekrój przez wszystkie warstwy społeczne, zawodowe czy wiekowe. Gadżety mogą być przeróżne, sexshopy oraz inne sklepy z artykułami intymnymi (bo nie wszyscy chcą nazywać się sexshopem) oferują szeroki zakres produktów, od wspomnianych już wibratorów, masturbatorów, po lubrykanty, prezerwatywy, ale też środki medyczne czy po prostu erotyczną bieliznę. Z uwagi właśnie na stale rosnący asortyment, praktycznie każdy, kto zawędruje do takiego sklepu, czy to osobiście czy wirtualnie, znajdzie tam coś dla siebie. Zdecydowana większość z tych rzeczy jest elegancka i gustowna, a człowieka aż kusi, żeby jednak coś wypróbować, dlaczego więc miałby wyjść z pustymi rękoma?  

0 Komentarze
Tagi:
Dbamy o Twoją prywatność. Pamiętaj, że pisząc komentarz pozostawiasz swoje dane osobowe. Szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych, które przekazujesz podczas pozostawiania komentarza, znajdziesz w polityce prywatności.

Zostaw komentarz

Twój adres mailowy nie zostanie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką.*