PSYCHOLOGIA

FAKTY I MITY O KOBIECYCH PIERSIACH

Kobiece piersi. Prawie mityczny obiekt pożądania wszystkich mężczyzn oraz odwieczny problem i kompleks wielu z kobiet. Podobno tylko 15% mężczyzn potrafi odróżnić sztuczne od prawdziwych, nawet jeżeli podsunie się im je pod nos – dosłownie i w przenośni. Przez lata narosło na ich temat wiele mitów – sprawdźmy więc co jest faktem, a co nie. 

Obie piersi są zawsze takie same – MIT 

Naturalne piersi zwykle cechują się asymetrią. Jedna z nich może być mniejsza, bardziej opadająca, mieć inny kształt. Ciekawostką jest fakt, że jeżeli asymetria dotyczy rozmiaru to większa jest zwykle lewa pierś. 

Sztuczne piersi można łatwo rozpoznać – MIT 

Jeżeli zabieg został poprawnie przeprowadzony, a kobieta wybrała odpowiednie implanty, których kształt i wielkość odpowiadają naturalnym piersiom, dopasowanym do budowy jej ciała, to na pierwszy rzut oka nie powinno się dać ich odróżnić od naturalnych. 

Wielkość piersi zależy od narodowości – FAKT 

Może nie do końca jest to fakt, ale istnieją tutaj pewne prawidłowości. W Europie największym rozmiarem biustu mogą pochwalić się Brytyjki, gdzie przeważa rozmiar D, natomiast najmniejszym rozmiarem Włoszki, które zwykle noszą miseczkę B, co absolutnie nie umniejsza ich seksapilu. 

Patrzenie na kobiecy biust wydłuża życie – FAKT 

Cóż, trochę to dziwne, ale z drugiej strony tłumaczy dlaczego kobiety żyją dłużej. Przeprowadzone badania wskazują, że kilka minut dziennie poświęcone kobiecym piersiom poprawia zdrowie mężczyzn i wydłuża ich życie. Niektórzy twierdzą jednak, że takie badania nigdy nie miały miejsca. Moim zdaniem testy trwają codziennie. 

Piersi reagują na dzień cyklu kobiety – FAKT 

Większość mężczyzn zdążyła się już nauczyć, że piersi przed okresem są szczególnie wrażliwe na dotyk i mogą boleć, dlatego pieszczoty starają się wtedy stosować z wyczuciem. Dla pocieszenia natura sprawiła, że w czasie napięcia przedmiesiączkowego piersi mogą powiększyć się nawet o 1 rozmiar. 

Stymulacja piersi może dostarczyć orgazmu – FAKT 

Z przymrużeniem oka można powiedzieć, że zarówno kobiecie jak i mężczyźnie (rozwinięcie tematu w następnym punkcie). Niektóre kobiety posiadają tak czułe na pieszczoty piersi, a w zasadzie sutki, że faktycznie mogą osiągnąć w ten sposób orgazm i jest to tzw. orgazm sutkowy.  

Kobiece piersi to jeden z najczęstszych fetyszów – FAKT 

Na pozostałych miejscach, jeżeli chodzi o kobiece części ciała, znajdują się pupa, stopy czy włosy, ale to na piersi mężczyźni najczęściej zwracają uwagę i wcale nie chodzi o to, żeby były jak największe. Wielu mężczyzn podnieca fakt, że biust ma wielkość odpowiednią do ich dłoni – „jakby ten biust został stworzony właśnie dla niego”. 

Dodatkowe kilogramy powodują zwiększenie biustu – MIT 

Niestety, nie zawsze kalorie „idą w cycki”. Równie dobrze organizm może zdecydować o umieszczeniu nadmiaru tłuszczu w biodrach czy brzuchu, a dość pulchna kobieta może posiadać stosunkowo mały biust. Kobiety często natomiast narzekają, że podczas odchudzania pierwsze maleją im piersi, ale przecież składają się one głównie z tłuszczu. 

Spanie w staniku zapobiega opadaniu biustu – MIT 

Dla piersi jest to obojętne, a dla kobiety spanie w staniku może być raczej niewygodne. Najważniejsze to żeby biustonosz, który nosi przez cały dzień był odpowiednio dobrany i dobrze podtrzymywał biust, a w nocy można spać tak jak komu jest najwygodniej. 

Piersi można powiększyć za pomocą ćwiczeń – MIT 

Jak już wspomniano wcześniej kobiece piersi składają się głównie z tłuszczu i nie ma w nich mięśni, które można wyćwiczyć. Można za to pracować nad pozostałymi mięśniami klatki piersiowej, które pomagają podtrzymywać biust, dzięki czemu będzie on zdecydowanie jędrniejszy i bardziej uniesiony. 

0 Komentarze
Dbamy o Twoją prywatność. Pamiętaj, że pisząc komentarz pozostawiasz swoje dane osobowe. Szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych, które przekazujesz podczas pozostawiania komentarza, znajdziesz w polityce prywatności.

Zostaw komentarz

Twój adres mailowy nie zostanie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką.*